| EPIC | SDLF |
| Sector | Insurance |
| ISIN | GB00BGXQNP29 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | FTSE 100, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £7,101m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 1,006.46m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 705.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 766.50p |
| 52 Week Low | 506.00p |
| Volume | 2,568,597 |
| Shares Issued | 1,006.46m |
| Market Cap | £7,101m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 3 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 14 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 09-Apr-26 | 25-Sep-25 |
| Paid | 20-May-26 | 30-Oct-25 |
| Amount | 28.05p | 27.35p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:25 | 0 @ 705.00p |
| 16:13 | 107 @ 707.50p |
| 17:21 | 1,523 @ 705.61p |
| 17:21 | 7,230 @ 705.61p |
| 17:21 | 11,177 @ 705.61p |
You are here: research