| EPIC | CURY |
| Sector | Retailers |
| ISIN | GB00B4Y7R145 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,650.00m |
| NMS | 20,000 |
| Shares in issue | 1,097.07m |
| Date Listed | 14-Jul-2000 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 150.40p |
| Change Today | -1.50p |
| % Change | -0.99 % |
| 52 Week High | 160.80 |
| 52 Week Low | 106.90 |
| Volume | 4,665,249 |
| Shares Issued | 1,097.07m |
| Market Cap | £1,650.00m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 8 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 29-Dec-25 | 28-Aug-25 |
| Paid | 28-Jan-26 | 26-Sep-25 |
| Amount | 0.75p | 1.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:52 | 22,655 @ 150.40p |
| 16:50 | 74,536 @ 150.40p |
| 16:37 | 2,329 @ 150.40p |
| 16:35 | 160 @ 150.40p |
| 16:35 | 21,929 @ 150.40p |
You are here: research