| Issue Date | 30-Sep-2003 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Evolution Beeson Gregory |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | |||
| Sector | semiconductors | ||
| Market | TBA | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 32.00p |
| Change Today | -7.10p |
| % Change | -18.16 % |
| 52 Week High | 63.00 |
| 52 Week Low | 4.88 |
| Volume | 71,530,227 |
| Shares Issued | 979.88m |
| Market Cap | £313.56m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 201 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 17:04 | 227,267 @ 31.16p |
| 16:35 | 219 @ 32.00p |
| 16:35 | 304 @ 32.00p |
| 16:35 | 135 @ 32.00p |
| 16:35 | 159 @ 32.00p |
You are here: research