| EPIC | TYM |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB0008854563 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASX1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £4.25m |
| NMS | 500,000 |
| Shares in issue | 5,154m |
| Date Listed | 18-Nov-1999 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.083p |
| Change Today | 0.003p |
| % Change | -2.94 % |
| 52 Week High | 0.12 |
| 52 Week Low | 0.029 |
| Volume | 22,515,870 |
| Shares Issued | 5,154m |
| Market Cap | £4.25m |
| RiskGrade | 594 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:59 | 552,345 @ 0.080p |
| 15:09 | 17,647 @ 0.085p |
| 15:09 | 16,870 @ 0.085p |
| 14:58 | 144,946 @ 0.085p |
| 14:58 | 11,765 @ 0.085p |
You are here: research