IT Services
| Issue Date | 30-Jun-2010 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Cenkos Securities |
| Market Cap | £45.00m | Contact Tel | 020 7397 8900 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Travel & Leisure | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £10.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 51.50p |
| Change Today | -2.00p |
| % Change | -3.74 % |
| 52 Week High | 82.50 |
| 52 Week Low | 28.80 |
| Volume | 148,546 |
| Shares Issued | 39.91m |
| Market Cap | £20.55m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | n/a | 04-Jun-14 |
| Paid | n/a | 04-Jul-14 |
| Amount | 0.000p | 3.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:50 | 25,000 @ 52.00p |
| 16:26 | 750 @ 52.00p |
| 16:26 | 31 @ 50.00p |
| 16:25 | 10,000 @ 51.00p |
| 15:21 | 25,000 @ 52.00p |
You are here: research