| Issue Date | 30-Sep-2010 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | n/a |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | |||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 152.40p |
| Change Today | -2.00p |
| % Change | -1.30 % |
| 52 Week High | 241.50 |
| 52 Week Low | 139.40 |
| Volume | 486,208 |
| Shares Issued | 177.71m |
| Market Cap | £270.83m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 6 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 04-Jun-26 | 25-Sep-25 |
| Paid | 29-Jun-26 | 22-Oct-25 |
| Amount | 7.50p | 4.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 73,631 @ 152.40p |
| 16:35 | 3 @ 152.40p |
| 16:35 | 471 @ 152.40p |
| 16:35 | 74 @ 152.40p |
| 16:35 | 2,388 @ 152.40p |
You are here: research