| EPIC | SAV |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB00B647W791 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £177.62m |
| NMS | 30,000 |
| Shares in issue | 2,574.15m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 6.90p |
| Change Today | 0.12p |
| % Change | 1.77 % |
| 52 Week High | 7.43 |
| 52 Week Low | 3.20 |
| Volume | 6,260,849 |
| Shares Issued | 2,574.15m |
| Market Cap | £177.62m |
| Beta | 0.07 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:24 | 50,000 @ 7.00p |
| 16:16 | 522 @ 6.90p |
| 16:08 | 5,500 @ 6.92p |
| 16:04 | 550 @ 7.00p |
| 16:01 | 38,700 @ 6.96p |
| CEO | Emanuel Proença |
| Chair | Rick Anthon |
You are here: research