| Issue Date | 28-Apr-2011 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 50.00p | Lead Broker | n/a |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | |||
| Sector | Investment | ||
| Market | TBA | ||
| Amount Raised | £50.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 118.00p |
| Change Today | 1.50p |
| % Change | 1.29 % |
| 52 Week High | 118.50 |
| 52 Week Low | 115.61 |
| Volume | 31,514 |
| Shares Issued | 236.39m |
| Market Cap | £278.94m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 3rd Interim | 2nd Interim | |
| Ex-Div | 30-Apr-26 | 19-Mar-26 |
| Paid | 21-May-26 | 28-Apr-26 |
| Amount | 1.10p | 1.10p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 4,152 @ 118.00p |
| 16:35 | 1,689 @ 118.00p |
| 16:35 | 2,119 @ 118.00p |
| 16:35 | 16 @ 118.00p |
| 16:35 | 16 @ 118.00p |
You are here: research