| EPIC | DOTD |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00B3W40C23 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 50, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £145.10m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 303.25m |
| Date Listed | 29-Mar-2011 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 47.85p |
| Change Today | -0.40p |
| % Change | -0.83 % |
| 52 Week High | 84.60 |
| 52 Week Low | 44.10 |
| Volume | 419,607 |
| Shares Issued | 303.25m |
| Market Cap | £145.10m |
| Beta | 0.01 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 7 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 08-Jan-26 | 09-Jan-25 |
| Paid | 30-Jan-26 | 31-Jan-25 |
| Amount | 1.21p | 1.10p |
| Time | Volume / Share Price |
| 17:06 | 50,000 @ 47.85p |
| 16:35 | 8,558 @ 47.85p |
| 16:35 | 81 @ 47.85p |
| 16:35 | 294 @ 47.85p |
| 16:35 | 1,494 @ 47.85p |
| CEO | Milan Patel |
| CFO | Thomas (Tom) Oliver Mullan |
You are here: research