| EPIC | CRU |
| Sector | Manufacturing |
| ISIN | GB0002235736 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £6.33m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 88.83m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 7.13p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 11.33 |
| 52 Week Low | 7.00 |
| Volume | 130,000 |
| Shares Issued | 88.83m |
| Market Cap | £6.33m |
| RiskGrade | 444 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 12-Dec-24 | 25-Jul-24 |
| Paid | 17-Jan-25 | 23-Aug-24 |
| Amount | 0.25p | 0.25p |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:13 | 130,000 @ 7.17p |
You are here: research