Investment Firms
| EPIC | MRV |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GB00B641BB82 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSQ3 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £74.45m |
| NMS | 500 |
| Shares in issue | 140.47m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 53.00p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -1.85 % |
| 52 Week High | 67.50 |
| 52 Week Low | 53.00 |
| Volume | 1,171 |
| Shares Issued | 140.47m |
| Market Cap | £74.45m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 78 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Special | Special | |
| Ex-Div | 09-Apr-26 | 16-Oct-25 |
| Paid | 08-May-26 | 14-Nov-25 |
| Amount | 3.50p | 2.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:34 | 371 @ 53.50p |
| 09:08 | 800 @ 54.50p |
You are here: research