| Issue Date | 14-Mar-2014 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Zeus Capital Ltd |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Consumer cyclicals | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 17.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 28.75p |
| 52 Week Low | 10.40p |
| Volume | 1,179,204 |
| Shares Issued | 1,619.72m |
| Market Cap | £283.45m |
| Beta | 0.06 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:42 | 350,000 @ 17.45p |
| 16:35 | 12,835 @ 17.50p |
| 16:35 | 17 @ 17.50p |
| 16:35 | 20 @ 17.50p |
| 16:35 | 500 @ 17.50p |
You are here: research