| Issue Date | 03-Feb-2012 | Prospectus | http://www.tangierspetroleum.com |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | RFC Corporate Finance Ltd |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | Public offer | ||
| Sector | Oil & gas | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.38p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 1.91 |
| 52 Week Low | 0.98 |
| Volume | 699,727 |
| Shares Issued | 1,330.95m |
| Market Cap | £18.30m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:24 | 10,163 @ 1.38p |
| 16:11 | 16 @ 1.43p |
| 15:43 | 17,650 @ 1.38p |
| 15:43 | 4,800 @ 1.50p |
| 15:43 | 80 @ 1.25p |
You are here: research