| EPIC | EYE |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00BKF1YD83 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £92.56m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 29.86m |
| Date Listed | 16-Apr-2014 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 310.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 400.00 |
| 52 Week Low | 199.00 |
| Volume | 3,914 |
| Shares Issued | 29.86m |
| Market Cap | £92.56m |
| RiskGrade | 147 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:43 | 880 @ 305.00p |
| 14:00 | 2,583 @ 300.00p |
| 14:00 | 83 @ 300.00p |
| 14:00 | 2,500 @ 300.00p |
| 12:34 | 1 @ 320.00p |
| CFO | Lucy Sharman-Munday |
| CEO | Timothy J R Mason |
You are here: research