| Issue Date | 04-Apr-2014 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Northland Capital Partners Limited |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Technology | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 6.10p |
| Change Today | -0.050p |
| % Change | -0.81 % |
| 52 Week High | 12.00 |
| 52 Week Low | 6.00 |
| Volume | 269,859 |
| Shares Issued | 254.84m |
| Market Cap | £15.55m |
| Beta | 0.02 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:52 | 1 @ 6.03p |
| 15:44 | 35,000 @ 6.20p |
| 14:50 | 8,000 @ 6.20p |
| 14:23 | 56,805 @ 6.12p |
| 13:37 | 19,608 @ 6.12p |
You are here: research