| EPIC | SYNC |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GG00B8P59C08 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Guernsey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £613.06m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 608.19m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 100.80p |
| Change Today | 0.40p |
| % Change | 0.40 % |
| 52 Week High | 102.60p |
| 52 Week Low | 79.70p |
| Volume | 1,148,154 |
| Shares Issued | 608.19m |
| Market Cap | £613.06m |
| RiskGrade | 291 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 21-Jun-18 | 20-Jul-17 |
| Paid | 30-Jul-18 | 23-Aug-17 |
| Amount | 2.30p | 2.30p |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:25 | 500,000 @ 101.40p |
| 13:10 | 356,000 @ 101.60p |
| 16:22 | 7,456 @ 101.40p |
| 16:22 | 2,286 @ 101.40p |
| 16:17 | 1 @ 101.40p |
You are here: research