| Issue Date | 28-Mar-2001 | Prospectus | http://www.michaelpage.com/ir/oi_cr.asp?title=Contact%20%26%20registration |
| Issue Price | 175.00p | Lead Broker | Credit Suisse First Boston |
| Market Cap | £656.00m | Contact Tel | 01753 849 342 |
| Method | Public offer | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 112.70p |
| Change Today | -3.70p |
| % Change | -3.18 % |
| 52 Week High | 285.00 |
| 52 Week Low | 111.90 |
| Volume | 1,432,120 |
| Shares Issued | 328.62m |
| Market Cap | £370.35m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 2 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 14-May-26 | 28-Aug-25 |
| Paid | 17-Jun-26 | 10-Oct-25 |
| Amount | 3.21p | 5.36p |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:57 | 147 @ 112.70p |
| 14:55 | 147 @ 112.85p |
| 14:53 | 604 @ 112.80p |
| 14:53 | 542 @ 113.10p |
| 14:53 | 482 @ 113.00p |
You are here: research