| EPIC | OMG |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB0030312788 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASX1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £50.04m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 112.83m |
| Date Listed | 10-Apr-2001 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 44.35p |
| Change Today | -0.50p |
| % Change | -1.11 % |
| 52 Week High | 62.40 |
| 52 Week Low | 38.50 |
| Volume | 168,690 |
| Shares Issued | 112.83m |
| Market Cap | £50.04m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 117 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 12-Feb-26 | 12-Dec-24 |
| Paid | 27-Mar-26 | 05-Mar-25 |
| Amount | 3.25p | 3.25p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 3,357 @ 44.68p |
| 16:18 | 2 @ 43.10p |
| 16:14 | 5 @ 45.40p |
| 16:00 | 2 @ 45.40p |
| 16:00 | 3 @ 45.40p |
| CEO | Imogen Moorhouse |
| CFO | Zoe Fox |
You are here: research