| Issue Date | 22-Jul-2003 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 70.00p | Lead Broker | Williams de Broe |
| Market Cap | £30.00m | Contact Tel | 0207 588 7511 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Pharmaceuticals | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.67p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 13.43 |
| 52 Week Low | 0.62 |
| Volume | 564,880 |
| Shares Issued | 581.33m |
| Market Cap | £3.92m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 479 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:49 | 44,814 @ 0.72p |
| 09:07 | 262,958 @ 0.67p |
| 09:06 | 222,222 @ 0.68p |
| 08:54 | 17 @ 0.78p |
| 08:54 | 10,909 @ 0.78p |
| Finance Director | Angela Hildreth |
| CEO | Alex Duggan |
You are here: research