| EPIC | FUM |
| Sector | Pharma and Biotech |
| ISIN | GB0033278473 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £6.23m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 581.33m |
| Date Listed | 22-Jul-2003 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.07p |
| Change Today | -0.053p |
| % Change | -4.67 % |
| 52 Week High | 13.43 |
| 52 Week Low | 1.02 |
| Volume | 2,681,029 |
| Shares Issued | 581.33m |
| Market Cap | £6.23m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 479 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:20 | 300,000 @ 1.07p |
| 16:19 | 3,897 @ 1.07p |
| 16:13 | 1,150,000 @ 1.07p |
| 15:52 | 50,000 @ 1.04p |
| 15:40 | 2,000 @ 1.10p |
| Finance Director | Angela Hildreth |
| CEO | Alex Duggan |
You are here: research