| EPIC | FDM |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00BLWDVP51 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £111.05m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 109.73m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 101.20p |
| Change Today | -0.60p |
| % Change | -0.59 % |
| 52 Week High | 259.00 |
| 52 Week Low | 99.00 |
| Volume | 541,390 |
| Shares Issued | 109.73m |
| Market Cap | £111.05m |
| Beta | 0.01 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 5 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 04-Jun-26 | 23-Oct-25 |
| Paid | 26-Jun-26 | 14-Nov-25 |
| Amount | 4.00p | 6.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:47 | 1,918 @ 101.14p |
| 16:43 | 139,579 @ 101.32p |
| 16:35 | 51,520 @ 101.20p |
| 16:35 | 2 @ 101.20p |
| 16:35 | 222 @ 101.20p |
| COO | Sheila Flavell |
| CEO | Roderick (Rod) Flavell |
| CFO | Michael (Mike) McLaren |
You are here: research