| EPIC | SAVE |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00BP41S218 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 50, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £164.35m |
| NMS | 75,000 |
| Shares in issue | 2,120.65m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 7.75p |
| Change Today | -0.25p |
| % Change | -3.13 % |
| 52 Week High | 9.95 |
| 52 Week Low | 5.13 |
| Volume | 2,035,080 |
| Shares Issued | 2,120.65m |
| Market Cap | £164.35m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 340 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 105 @ 7.75p |
| 16:35 | 9 @ 7.75p |
| 16:35 | 94 @ 7.75p |
| 16:35 | 2 @ 7.75p |
| 16:19 | 457 @ 7.75p |
You are here: research