| Issue Date | 10-Oct-2014 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Investec Bank plc |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | n/a |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Telecommunications | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 962.00p |
| Change Today | 12.00p |
| % Change | 1.26 % |
| 52 Week High | 1,204.00 |
| 52 Week Low | 701.00 |
| Volume | 835,103 |
| Shares Issued | 90.33m |
| Market Cap | £868.98m |
| Beta | 0.01 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 28-May-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 18-Jun-26 | 16-Oct-25 |
| Amount | 14.80p | 7.40p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:37 | 825 @ 962.00p |
| 16:35 | 112 @ 962.00p |
| 16:35 | 2,168 @ 962.00p |
| 16:35 | 36 @ 962.00p |
| 16:35 | 8,889 @ 962.00p |
You are here: research