| EPIC | QTX |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00BLZH2C83 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £108.00m |
| NMS | 500 |
| Shares in issue | 48.43m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 223.00p |
| Change Today | -3.00p |
| % Change | -1.33 % |
| 52 Week High | 334.00 |
| 52 Week Low | 191.00 |
| Volume | 63,209 |
| Shares Issued | 48.43m |
| Market Cap | £108.00m |
| RiskGrade | 331 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 02-Apr-26 | 28-Aug-25 |
| Paid | 30-Apr-26 | 30-Sep-25 |
| Amount | 7.50p | 2.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:23 | 1,352 @ 216.88p |
| 16:22 | 2,928 @ 219.10p |
| 16:00 | 15 @ 229.93p |
| 15:15 | 3,500 @ 227.20p |
| 15:14 | 4,500 @ 223.50p |
You are here: research