| Issue Date | 04-Feb-2015 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | JP Morgan Cazenove |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | 4402076389571 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | General Industrials | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3.44p |
| Change Today | 0.22p |
| % Change | 6.67 % |
| 52 Week High | 10.00 |
| 52 Week Low | 3.00 |
| Volume | 104,452 |
| Shares Issued | 798.58m |
| Market Cap | £27.47m |
| RiskGrade | 868 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 03-Oct-24 | 23-May-24 |
| Paid | 06-Nov-24 | 02-Jul-24 |
| Amount | 0.18p | 0.38p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 1,188 @ 3.44p |
| 16:35 | 1 @ 3.44p |
| 16:35 | 1,063 @ 3.44p |
| 16:35 | 124 @ 3.44p |
| 09:24 | 50,000 @ 3.27p |
| CEO | Steve Ashmore |
| CEO | Tom Shorten |
You are here: research