| Issue Date | 04-Mar-2015 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Canaccord Genuity |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | 442036035221 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Construction & Materials | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 105.00p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -0.94 % |
| 52 Week High | 163.00 |
| 52 Week Low | 101.00 |
| Volume | 23,760 |
| Shares Issued | 99.27m |
| Market Cap | £104.23m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 145 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 16-Apr-26 | 11-Sep-25 |
| Paid | 19-May-26 | 10-Oct-25 |
| Amount | 4.10p | 2.30p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 1,278 @ 105.00p |
| 16:35 | 1 @ 105.00p |
| 16:35 | 817 @ 105.00p |
| 16:35 | 20 @ 105.00p |
| 16:35 | 141 @ 105.00p |
You are here: research