| Issue Date | 04-Sep-2007 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Smith & Williamson Corporate Finance |
| Market Cap | £5.24m | Contact Tel | 020 7131 4000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | General Financial | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £5.24m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 210.65p |
| Change Today | -1.85p |
| % Change | -0.87 % |
| 52 Week High | 248.00 |
| 52 Week Low | 194.82 |
| Volume | 500 |
| Shares Issued | 69.42m |
| Market Cap | £146.24m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Special | |
| Ex-Div | 12-Jun-25 | 12-Jun-25 |
| Paid | 18-Jul-25 | 18-Jul-25 |
| Amount | 6.00p | 4.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:11 | 250 @ 215.00p |
| 09:00 | 250 @ 213.00p |
| 09:00 | 250 @ 213.00p |
| CFO | Adhiraj Maitra |
| CEO | Louis Tucker |
You are here: research