| EPIC | AEWU |
| Sector | Real Estate |
| ISIN | GB00BWD24154 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £157.72m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 158.67m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 99.40p |
| Change Today | -1.40p |
| % Change | -1.39 % |
| 52 Week High | 111.00 |
| 52 Week Low | 95.50 |
| Volume | 323,583 |
| Shares Issued | 158.67m |
| Market Cap | £157.72m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 118 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 3rd Interim | 2nd Interim | |
| Ex-Div | 05-Feb-26 | 30-Oct-25 |
| Paid | 04-Mar-26 | 28-Nov-25 |
| Amount | 2.00p | 2.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 12,162 @ 99.40p |
| 16:35 | 270 @ 99.40p |
| 16:35 | 278 @ 99.40p |
| 16:35 | 274 @ 99.40p |
| 16:35 | 320 @ 99.40p |
You are here: research