Mining
| EPIC | S32 |
| Sector | Mining |
| ISIN | AU000000S320 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMU |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £10,476m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 4,486.49m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 233.50p |
| Change Today | -0.50p |
| % Change | -0.21 % |
| 52 Week High | 246.50 |
| 52 Week Low | 120.00 |
| Volume | 712,904 |
| Shares Issued | 4,486.49m |
| Market Cap | £10,476m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 6 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 13 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 05-Mar-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 02-Apr-26 | 16-Oct-25 |
| Amount | 3.90¢ | 2.60¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 16,047 @ 233.50p |
| 16:35 | 241 @ 233.50p |
| 16:35 | 990 @ 233.50p |
| 16:35 | 700 @ 233.50p |
| 16:35 | 44 @ 233.50p |
You are here: research