| Issue Date | 19-Jun-2015 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | n/a |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | +44 (0) 20 3727 1000 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Pharmaceuticals & Biotechnology | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £160.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 127.00p |
| Change Today | -2.80p |
| % Change | -2.16 % |
| 52 Week High | 146.60 |
| 52 Week Low | 106.40 |
| Volume | 338,736 |
| Shares Issued | 243.42m |
| Market Cap | £309.14m |
| Beta | 0.01 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:13 | 885 @ 127.00p |
| 14:10 | 126 @ 127.00p |
| 14:10 | 153 @ 127.00p |
| 14:01 | 57 @ 127.30p |
| 14:00 | 7 @ 127.60p |
You are here: research