| EPIC | KNOS |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00BZ0D6727 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £896.28m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 117.85m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 760.50p |
| Change Today | 8.50p |
| % Change | 1.13 % |
| 52 Week High | 1,190.00 |
| 52 Week Low | 592.50 |
| Volume | 375,301 |
| Shares Issued | 117.85m |
| Market Cap | £896.28m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 11 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 20-Nov-25 | 02-Oct-25 |
| Paid | 12-Dec-25 | 24-Oct-25 |
| Amount | 9.80p | 19.10p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:47 | 3,672 @ 753.41p |
| 16:35 | 536 @ 760.50p |
| 16:35 | 793 @ 760.50p |
| 16:35 | 793 @ 760.50p |
| 16:35 | 770 @ 760.50p |
| CEO | Brendan Mooney |
| CFO | Richard McCann |
| Chair | Rosaleen Blair |
You are here: research