| Issue Date | 26-Feb-2016 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Investec |
| Market Cap | £162,000,000.00m | Contact Tel | +44 (0) 203 709 5700 |
| Method | Public offer | ||
| Sector | Pharmaceuticals | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £32,500,000.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 5.95p |
| Change Today | -0.20p |
| % Change | -3.25 % |
| 52 Week High | 12.20 |
| 52 Week Low | 2.40 |
| Volume | 1,415,103 |
| Shares Issued | 1,069.52m |
| Market Cap | £63.64m |
| Beta | 0.03 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:26 | 25,083 @ 5.98p |
| 16:21 | 60 @ 5.80p |
| 16:21 | 33,983 @ 5.91p |
| 16:21 | 33,841 @ 5.91p |
| 16:21 | 16,921 @ 5.91p |
You are here: research