| EPIC | STX |
| Sector | Pharma and Biotech |
| ISIN | GB00BYV81293 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £91.88m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 1,068.42m |
| Date Listed | 26-Feb-2016 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 8.60p |
| Change Today | -0.35p |
| % Change | -3.91 % |
| 52 Week High | 12.20 |
| 52 Week Low | 2.26 |
| Volume | 4,572,168 |
| Shares Issued | 1,068.42m |
| Market Cap | £91.88m |
| Beta | 0.03 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:06 | 5,745 @ 8.68p |
| 15:58 | 20,000 @ 8.63p |
| 15:45 | 40,000 @ 8.61p |
| 15:43 | 150,000 @ 8.55p |
| 15:38 | 29,201 @ 8.55p |
You are here: research