| EPIC | SMINL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B1WY2338 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £8,937m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 395.10m |
| Date Listed | 20-Dec-1950 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2,262.00p |
| Change Today | -0.38p |
| % Change | -1.65 % |
| 52 Week High | 2,705.00 |
| 52 Week Low | 1,691.00 |
| Volume | 135,312 |
| Shares Issued | 395.10m |
| Market Cap | £8,937m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 11 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 12 @ 2,262.00p |
| 16:29 | 19 @ 2,263.00p |
| 16:29 | 3 @ 2,263.00p |
| 16:29 | 11 @ 2,263.00p |
| 16:29 | 2 @ 2,263.00p |
You are here: research