| EPIC | STANL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0004082847 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET0 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £63,867m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 3,278.16m |
| Date Listed | 02-Feb-1970 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,948.25p |
| Change Today | 0.042p |
| % Change | 0.22 % |
| 52 Week High | 1,954.00 |
| 52 Week Low | 1,143.50 |
| Volume | 953,217 |
| Shares Issued | 3,278.16m |
| Market Cap | £63,867m |
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 6 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 13 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 1,035 @ 1,948.25p |
| 16:29 | 1 @ 1,948.00p |
| 16:29 | 37 @ 1,948.00p |
| 16:29 | 1,298 @ 1,948.00p |
| 16:29 | 84 @ 1,948.00p |
| Chair | Maria Ramos |
| COO | Tanuj Kapilashrami |
You are here: research