| EPIC | CPIL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B23K0M20 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,744.50m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 664.57m |
| Date Listed | 21-Aug-1991 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 262.50p |
| Change Today | -0.085p |
| % Change | -3.14 % |
| 52 Week High | 406.50 |
| 52 Week Low | 176.70 |
| Volume | 158,052 |
| Shares Issued | 664.57m |
| Market Cap | £1,744.50m |
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 7 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 40 @ 262.50p |
| 16:29 | 54 @ 262.00p |
| 16:26 | 7 @ 262.50p |
| 16:26 | 52 @ 262.50p |
| 16:26 | 616 @ 262.50p |
You are here: research