| EPIC | NXTL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0032089863 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £18,796m |
| NMS | 300 |
| Shares in issue | 150.67m |
| Date Listed | 12-Mar-1948 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 12,475.00p |
| Change Today | 1.40p |
| % Change | 1.13 % |
| 52 Week High | 14,590.00 |
| 52 Week Low | 10,602.50 |
| Volume | 31,700 |
| Shares Issued | 150.67m |
| Market Cap | £18,796m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 13 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 22 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:07 | 2 @ 12,475.00p |
| 16:07 | 1 @ 12,475.00p |
| 16:07 | 2 @ 12,475.00p |
| 16:07 | 1 @ 12,475.00p |
| 16:07 | 4 @ 12,475.00p |
| CEO | Wolfson Aspley Guise |
| Chair | Michael J Roney |
| CFO | Jonathan Blanchard |
You are here: research