| EPIC | ITVL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0033986497 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3,244.37m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 4,002.93m |
| Date Listed | 02-Feb-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 81.05p |
| Change Today | 0.025p |
| % Change | 3.18 % |
| 52 Week High | 87.35 |
| 52 Week Low | 67.40 |
| Volume | 1,456,812 |
| Shares Issued | 4,002.93m |
| Market Cap | £3,244.37m |
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 7 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 12 @ 81.05p |
| 16:29 | 1,380 @ 81.05p |
| 16:29 | 7 @ 81.05p |
| 16:29 | 1,541 @ 81.00p |
| 16:29 | 153 @ 81.00p |
You are here: research