| EPIC | NGL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B08SNH34 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET0 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £46,502m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 3,747.15m |
| Date Listed | 31-Jan-2002 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,241.00p |
| Change Today | -0.36p |
| % Change | -2.79 % |
| 52 Week High | 1,396.00 |
| 52 Week Low | 1,009.00 |
| Volume | 827,090 |
| Shares Issued | 3,747.15m |
| Market Cap | £46,502m |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:20 | 162 @ 1,241.50p |
| 15:20 | 482 @ 1,238.96p |
| 15:20 | 2,239 @ 1,241.75p |
| 15:20 | 588 @ 1,241.00p |
| 15:20 | 2,432 @ 1,240.50p |
| CFO | Andrew Agg |
| CEO | Zoe Yujnovich |
You are here: research