| Issue Date | 23-Sep-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 275.00p | Lead Broker | Merrill Lynch |
| Market Cap | £711.00m | Contact Tel | 020 7628 1000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Insurance | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3,275.00p |
| Change Today | -0.020p |
| % Change | -0.06 % |
| 52 Week High | 3,674.00 |
| 52 Week Low | 2,633.00 |
| Volume | 200,103 |
| Shares Issued | 281.59m |
| Market Cap | £9,222m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 15 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 2 @ 3,275.00p |
| 16:29 | 2 @ 3,274.00p |
| 16:29 | 3 @ 3,275.00p |
| 16:29 | 134 @ 3,274.00p |
| 16:29 | 149 @ 3,275.00p |
| CFO | Geraint Jones |
| CEO | Milena Mondini de Focatiis |
You are here: research