| EPIC | ADML |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B02J6398 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £9,571m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 281.59m |
| Date Listed | 28-Sep-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3,399.00p |
| Change Today | 0.38p |
| % Change | 1.13 % |
| 52 Week High | 3,674.00 |
| 52 Week Low | 2,633.00 |
| Volume | 120,345 |
| Shares Issued | 281.59m |
| Market Cap | £9,571m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 15 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 2 @ 3,399.00p |
| 16:29 | 54 @ 3,400.00p |
| 16:29 | 54 @ 3,400.00p |
| 16:29 | 90 @ 3,400.00p |
| 16:29 | 180 @ 3,400.00p |
| CFO | Geraint Jones |
| CEO | Milena Mondini de Focatiis |
You are here: research