| EPIC | PETSL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00BJ62K685 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £919.00m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 500.00m |
| Date Listed | 12-Mar-2014 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 183.80p |
| Change Today | 0.003p |
| % Change | -0.16 % |
| 52 Week High | 272.10 |
| 52 Week Low | 176.00 |
| Volume | 98,814 |
| Shares Issued | 500.00m |
| Market Cap | £919.00m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 3 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 11 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 44 @ 183.80p |
| 16:26 | 661 @ 184.00p |
| 16:26 | 91 @ 184.00p |
| 16:26 | 462 @ 184.10p |
| 16:26 | 448 @ 184.10p |
| CEO | James Bailey |
| CFO | Sarah Pollard |
You are here: research