| EPIC | SHIL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0008025412 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £49.85m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 591.35m |
| Date Listed | 18-May-1989 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 8.43p |
| Change Today | 0.002p |
| % Change | -2.66 % |
| 52 Week High | 17.54 |
| 52 Week Low | 7.85 |
| Volume | 28,896 |
| Shares Issued | 591.35m |
| Market Cap | £49.85m |
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 6 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:01 | 575 @ 8.43p |
| 16:01 | 1,434 @ 8.45p |
| 16:01 | 2,540 @ 8.45p |
| 16:01 | 2,874 @ 8.45p |
| 16:01 | 2,196 @ 8.44p |
You are here: research