| EPIC | CBGL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0007668071 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £688.09m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 149.78m |
| Date Listed | 24-Jul-1962 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 459.40p |
| Change Today | 0.14p |
| % Change | 3.05 % |
| 52 Week High | 553.50 |
| 52 Week Low | 320.00 |
| Volume | 112,721 |
| Shares Issued | 149.78m |
| Market Cap | £688.09m |
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 22 @ 459.40p |
| 16:28 | 22 @ 459.40p |
| 16:28 | 22 @ 459.40p |
| 16:27 | 22 @ 459.00p |
| 16:27 | 9 @ 459.40p |
| Chair | Michael N Biggs |
| CEO | Mike Morgan |
You are here: research