| EPIC | EDINL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0003052338 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,487.07m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 195.67m |
| Date Listed | 08-Feb-1952 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 760.00p |
| Change Today | -0.060p |
| % Change | -0.78 % |
| 52 Week High | 839.00 |
| 52 Week Low | 684.00 |
| Volume | 50,940 |
| Shares Issued | 195.67m |
| Market Cap | £1,487.07m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:16 | 590 @ 760.00p |
| 16:13 | 357 @ 759.00p |
| 16:00 | 300 @ 759.50p |
| 15:41 | 470 @ 762.00p |
| 15:41 | 599 @ 761.00p |
You are here: research