| EPIC | RCPL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0007366395 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3,201.24m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 155.40m |
| Date Listed | 01-Aug-1988 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2,060.00p |
| Change Today | -0.40p |
| % Change | -1.90 % |
| 52 Week High | 2,270.00 |
| 52 Week Low | 1,718.00 |
| Volume | 4,998 |
| Shares Issued | 155.40m |
| Market Cap | £3,201.24m |
You are here: research