| EPIC | TEML |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0008829292 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £746.18m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 302.10m |
| Date Listed | 19-Jun-1989 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 247.00p |
| Change Today | 0.005p |
| % Change | -0.20 % |
| 52 Week High | 284.00 |
| 52 Week Low | 151.80 |
| Volume | 261,469 |
| Shares Issued | 302.10m |
| Market Cap | £746.18m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:26 | 286 @ 247.00p |
| 16:26 | 934 @ 247.00p |
| 16:26 | 106 @ 247.00p |
| 16:25 | 389 @ 247.00p |
| 16:18 | 1,900 @ 247.25p |
| Chair | Angus Macpherson |
You are here: research