| EPIC | BOYL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B3FLWH99 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,229.15m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 191.46m |
| Date Listed | 28-Jan-1972 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 642.00p |
| Change Today | 0.34p |
| % Change | 5.59 % |
| 52 Week High | 785.50 |
| 52 Week Low | 459.60 |
| Volume | 222,058 |
| Shares Issued | 191.46m |
| Market Cap | £1,229.15m |
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 61 @ 642.00p |
| 16:29 | 90 @ 642.00p |
| 16:29 | 14 @ 642.00p |
| 16:29 | 25 @ 643.00p |
| 16:29 | 25 @ 643.00p |
You are here: research