| EPIC | VSVSL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B82YXW83 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,072.92m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 271.21m |
| Date Listed | 24-Sep-1951 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 395.60p |
| Change Today | 0.060p |
| % Change | 1.54 % |
| 52 Week High | 504.50 |
| 52 Week Low | 315.00 |
| Volume | 11,423 |
| Shares Issued | 271.21m |
| Market Cap | £1,072.92m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| Time | Volume / Share Price |
| 11:38 | 203 @ 395.60p |
| 11:38 | 203 @ 395.60p |
| 11:38 | 57 @ 395.60p |
| 11:38 | 112 @ 395.20p |
| 11:38 | 104 @ 395.60p |
You are here: research