| EPIC | SVSL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B135BJ46 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,130.46m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 137.86m |
| Date Listed | 21-Jul-1988 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 820.00p |
| Change Today | -0.010p |
| % Change | -0.12 % |
| 52 Week High | 1,112.00 |
| 52 Week Low | 812.00 |
| Volume | 63,603 |
| Shares Issued | 137.86m |
| Market Cap | £1,130.46m |
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 1 @ 820.00p |
| 16:26 | 22 @ 819.00p |
| 16:25 | 35 @ 819.00p |
| 16:25 | 30 @ 819.00p |
| 16:25 | 14 @ 819.00p |
You are here: research